Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Pan Zielonka
You are here:start/Intro/strona główna/Współpraca - partnerzy/Tutorial 1 - Jak tworzyć artykuły dla Pana Zielonki

bojkotczatu

ptaszki

Tutorial 1 - Jak tworzyć artykuły dla Pana Zielonki

Thursday, 10 November 2011 11:49 autor: Pan Zielonka
Aby tworzyć artykuły trzeba się zalogować oraz posiadać odpowiednie prawa dostępu.


1. (1)
Klikamy "Dodaj nowy artykuł...". *


2. (2) Jeśli chcemy edytować istniejący artykuł klikamy "Edytuj artykuł" *

*sugestia aby "otworzyć"  link/okno do edycji w nowej zakładce.

Tworzenie artykułów

3.
(3)
Ustalamy tytuł
artykułu.

4. (12) Alias tytułu, czyli jak będzie wyglądać link do tego artykuły w przeglądarce. (SEF)


W przypadku problemów związanych tym że: docelowo, stworzy się niepoprawny / nieoczekiwany link do artykułu co może być związane z mechanizmem który zarządza linkami, wówczas proszę się kontaktować z administratorem.

5. (4) Tagi - podajemy słowa/zwroty skojarzone. Z tagów tworzy się "chmura tagów" dostępna  zwykle na spodzie serwisu. Należy zwrócić uwagę czy dodawany tag już istniej. Jeśli zatwierdzamy klawiszem "enter" lub ","Tutorial_edycja2


6. (5) Określamy czy artykuł jest publikowany, dostępny na stronie niezależnie od poziomu dostepności.

7. (6) Promocja - tym checkbox'e regulujemy czy na artykuł ma być promowany w na stronie głównej w news-rotatorze. Jeśli zdecydujemy się że tak, wówczas trzeba zadbać aby obrazek do artykułu (11). Jeśli jest to nasz pierwszy artykuł ćwiczebny lub roboczy to tym etapie możemy zostawić tą opcje nie zaznaczoną. Będzie ją można zmienić w przyszłości, np. tuż przed publikacją artykułu.

8. (8) Określamy poziom dostępu.

9. (7) Wybieramy kategorie dla artykułu. W przypadku gdy chcemy stworzyć nową kategorię proszę się kontaktować z administratorem.

10. (13) Możemy zapisać zmiany "ZAPISZ" lub anulować ostatnie zmiany. Jeśli mamy otwarty edytor nie jako w osobnej zakładce przeglądarki to możemy go zamknąć klikając na przycisk "X".

11. (9) Tworzymy skrócony opis artykułu, który pojawi się podczas przeglądania zawartości kategorii oraz w przypadku włączonej opcji promocji (6) opis pojawi się w nowościach na głównej stronie.

12. (10) Umieszczamy główną treść. Odnośnie edycji to podstawowe istotne opcje:

[ Format ] (16) -> DIV, przypisuje się tą opcję zwykle na zaznaczonym Tekście w celu kontrolowania dopasowania tekstu: alignme left / center / right etc.

[ Insert/Edit Image ] (14) - wstawianie obrazków, ustawiamy kursor i naciskamy ikonkę "Insert/EditImage" (14).
Pojawi się ImageManager, jeśli chcemy załadować od siebie z komputera (  proszę zachować porządek tzn. obrazki umieszczać w folderze gallery w odpowiednim stworzonym przez siebie podfolderze ).
Czyli wybieramy w pod-okienku "Folders" katalog "gallery" następnie tworzymy katalog "New Folder", następnie zaznaczamy stworzony folder i naciskamy ikonkę "Wczytaj" potem "Add" i "Upload" następnie "Close". Kolejno zaznaczamy na liście ( ImageManager) załadowany obrazek, ustalamy rozmiar Dimensions, wpisując szerokość automatycznie dopasuje  (sugestia: w artykułach ustawiać szerokość 200~250px)


[ Edit/InsertLink ] (15) - tworzenie linków, jeśli chcemy aby fragment tekstu czy obrazek stał się linkiem, zaznaczamy go a następnie naciskamy "Edit/InsertLink". Pokaże się okienko "Advanced Link", w polu "Adres" możemy wpisać link bezpośredni zewnętrzny lub wewnętrzny. Można też w pod-okienku "Link Browser" wskazać dowolny wewnętrzny link. Istotne jest ustalenie akcji po naciśnięciu na link, czyli czy ma się otworzyć w nowej czy w aktualnej zakładce przeglądarki. np.: "Target -> Open In New Window".

W razie problemów proszę o kontakt: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Pan Zielonka

Pan Zielonka

E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Add comment