Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Pan Zielonka
You are here:start/Intro/strona główna/Aktualności/ParkuJeMyEko

bojkotczatu

ptaszki

ParkuJeMyEko

Monday, 10 June 2013 01:35 autor: Pan Zielonka

ParkuJeMyEko - 15 czerwca 2013Zapraszamy

na piknik


ParkuJeMyEko


15czerwca


start: 12:00


Park Bednarskiego

Kraków-Podgórze


 


Piknik w Parku dla
każdego!


Będą liczne warsztaty, pokazy kuchni witariańskiej, projekcje filmów, wspólne muzykowanie, joga dla dzieci i nie tylko, zajęcia artystyczne i sportowe, sadzenie roślin, wykłady&warsztaty budownictwo naturalne, wymiana śmieci recyklingowych na owoce.


Wspaniałe wydarzenia w niezwykłej scenerii.

ParkuJeMyEko

to wspólna zabawa i dobre jedzenie!


 

12.00 Warsztaty bębniarskie – uczta dla fanów dobrego bębnienia, improwizacje, technika – weźcie ze sobą wasze zabawki – rozbujamy wiewiórki w parku


13.00 Joga śmiechu – odpuść sobie myślenie, szczery i spontaniczny śmiech zrelaksuje całe ciało i uwolni umysł od stresu!
Nie masz powodów do śmiechu przyjdź na jogę śmiechu - buHahahaha.


13:30 Szukamy skarbu piratów – doskonała zabawa dla najmłodszych – Piraci ukryli skarb w Parku Bednarskiego. Ciekawe komu uda się odnaleźć ukryte cuda? Przyjdź i odkryj skrywaną od wieków tajemnicę!


14:00 Joga dla dzieci – maluchy uwielbiają ruch i różnorodność - joga dla dzieci bez filozoficznego aspektu praktyki – nauka przez naśladowanie ruchów i pozycji – nowe ciekawe doświadczenie, które wpływa na rozwój dziecka, joga usuwa napięcie umysłowe i fizyczne, dynamiczne i szybkie ruchy aktywizują dawno nie używane mięśnie i stawy przynosząc giętkość ciału, mają też pozytywny wpływ na umysł.


15:00 Surowe jedzenie – wiosna, lato – wyrzuć kuchenkę i jedz surowo! Bez obaw, zanim to nastąpi zobacz jak robią to inni. Wprowadzimy Was w tajniki raw food. W czasie pikniku poznasz zalety takiego sposobu odżywiania. Jak przygotować posiłki raw food? Nic prostszego przyjdź, posłuchaj i rozkoszuj się z nami surowym jedzeniem!


16:00 5Rytmów Przed niedzielą, po całym tygodniu, na trawie, w słońcu, albo w deszczu. Pierwszy raz 5rytmów w krakowie na łonie natury. Zabierzcie znajomych, tych młodszych i tych starszych i przybywajcie tłumnie, bo to wyjątkowa okazja, żeby zatańczyć w Parku Bednarskiego. Dla tych, co będą pierwszy raz mały instruktaż na początku. Zapraszam bardzo serdecznie Joasia Hussakowska certyfikowany nauczyciel 5Rytmów/jeden z dwóch w Polsce. Można też poćwiczyć 5Rytmowanie w środę na Potebni 7 o 19.30/tuż obok Parku Bednarskiego.


17:00 Harlem Shake – tego nie możecie przegapić, taniec przebieraniec, hit internetu, flashmob/mem, pamietajcie o przebraniach, damy czadu, będzie spontanicznie i radośnie. Przewidziana jest prosta choreografia. Mile wiedziane każde przebranie, a przede wszystkim: ufoKru: andromedanie/kasjopejanie/reptylianie/arkoni, sekcja glizdek/śpiwory, supermeni, batmani, teletubisie, baby jagi, vadery lordy, kosmici, pudlarze, upiornicy, szokerzy, rycerze, piraci, pokemonsy. wbijajcie, dzezit ! sprawdzcie temat


17:30 Recykling daje owoce – wymień karton po napoju na owoce – zjedz owoce a potem buduj z nami z kartoników! Kartoniki po napojach to cenne surowce wtórne, o czym jeszcze nie wszyscy wiedzą. Kartoniki zawierają ok.75% celulozy, 20 % polietylenu i 5% aluminium. Wszystkie te cenne surowce można już w Polsce odzyskać i poddać recyklingowi. Podstawowym jednak warunkiem recyklingu jest wcześniejsza selektywna zbiórka kartoników i następnie przekazanie ich do przerobu.
Dowiesz się gdzie wyrzucać kartoniki!

Pomysłodawcą i organizatorem akcji 'Recykling daje owoce' jest: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Partnerami akcji są: Fundacja Prokarton i Program REKARTON.
Lokalnym koordynatorem akcji w Krakowie jest Fundacja Stańczyka.


18:00 Miejski ogródczyli Miejska Partyzantka Ogrodnicza lub Zielona Partyzantka lub po prostu Gangsta Farming - to ruch oddolny, spontaniczny, który polega na zazielenianiu miasta - reakcja na bylejakość i brzydotę, słowem: na antyekologiczną, niezieloną politykę zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Ogrodnictwo w mieście może być czymś więcej niż doniczkami na balkonach czy działkami na obrzeżach miasta. Ogrodnictwo może zapewnić Ci pożywienie, również w mieście.

Przyjdź, zobacz jak sadzimy w przestrzeni miejskiej, jak zrobić doniczki z butelek i poczuj radość, jaką daje wspólne kopanie w ziemii!


Tu relacja z ostatniej Zielonej Partyzanki w Parku Bednarskiego


19:00 Budownictwo naturalne - Warsztaty z ekobudowy prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w tej branży Barbarę Wojtkowską - Guicherit, która wraz ze swoją firmą Ekocentrycy (Od Ego do Eko) wdraża na nasze słowiańskie tereny budowanie z wyobraźnią, czyli w zmowie z naturą.

Na warsztatach dowiesz się wszystkiego o najnowszych, ekologicznych trendach w budownictwie, jak budować ekonomiczniej, taniej, zdrowiej i nowocześniej.
Wykładowi i pokazowi będzie towarzyszyło prawdziwe budowanie, czyli będziemy sami tworzyć bloczki budowlane z gliny i słomy. Wszystkich zainteresowanych, a także tych, którzy lubią popracować z gliną, zapraszamy

Poszerz swoją wyobraźnię, bądź nowoczesny i zacznij budować eko!


20:00Występ orkiestry leśnej jeśli grasz na instrumencie od czasu do czasu lub nigdy nie grałeś a masz w domu jakiś instrument przynieś go i graj z nami – próbujemy od 18:00 pod okiem dyrygenta – na zakończenie wspólnie wykonamy utwór, który stanie się hitem ;D


20:30 Kino pod gwiazdami – wieczorową porą pokażemy inspirujące filmy w klimatach głębokiej ekologii w mieście. Co można zrobić z gruntami nieużytkowymi w mieście? Jak obsadzić roślinnością a zwłaszcza warzywami parki, place miejskie. Jak przekształcić tereny nieużytkowe w publiczne ogródki warzywne zmieniając tym samym status jedzenia w społeczności? Po co? Dla zabawy, piękna, na przekór i aby dać ludziom alternatywę dla fast foodów zalewających miejską przestrzeń.


21:00 Jamsession + wizulizacje/filmy - (wow) przewidujemy dodatkową opcje czyli występ/koncert improwizację muzyczą zasilaną inspiracją płynącą z ekranu. Skład wykrystalizuje się na pikniku. Zapewiamy podstawowy sprzęt: nagłośnienie, perkusja, mikrofony...


21:30 7 Czakram Ziemi - zapowiada się klimatyczny koncert wyjątkowej oryginalnej formacji muzycznej/bębiarskiej/++ wiecej


Dodatkowo zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem zrównoważonego rozwoju, ekologii, budowy lokalnej społeczności do współorganizowania tego wydarzenia parkuJeMYeko.


Jesteśmy otwarci na wszystkie lokalne inicjatywy:
cykliści, skate, parkour, breakdance, freeshop,
kuglarze. . .wbijajcie


 

wydarzenie na fejsie


robimy piknik

galeria

 

Z a p r a s z a M y 

materiały promocyjne

 

The plugin mod_jdownloads_file needs the component jDownloads to work!
To download the latest version of jDownloads please visit: www.jdownloads.com!

Pan Zielonka

Pan Zielonka

E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Add comment